Kontakt

Kontaktinformation

Västra Nylands folkhögskola
Pumpviken 3
FI-10300 KARIS
info@vnf.fi

Växel: 019 222 600 (9–15)
Rektor: 040 558 2081
Studielinjer: 0440 22 6025
Korta kurser: 0440 22 6021
kurser@vnf.fi

Skolans kansli är stängt 10–28.7.2021. Läs mer.

Google Map of pumpviken 3

Kontaktformulär

Fyll i dina kontaktuppgifter och din fråga i formuläret så tar vi kontakt snarast möjligt.

Administration

Administration

Henrik Grönroos

Rektor

Tel. 040 558 2081
henrik.gronroos@vnf.fi

Administration

Anna Lönngren

Prorektor

Tel. 019 222 600
anna.lonngren@vnf.fi

Administration

Bodil Selenius

Ekonomichef

Tel. 044 322 6028
bodil.selenius@vnf.fi

Administration

Peggy Åhman

Informatör / Studielinjer

Tel. 0440 22 6025
peggy.ahman@vnf.fi

Administration

Tina Huldin

Kanslist

Tel. 0440 22 6024
tina.huldin@vnf.fi

Administration

Johan Högström

Löner

Tel. 044 022 6029
johan.hogstrom@vnf.fi

Administration

Kenneth Berglund

IT

Tel. 044 022 6020
kenneth.berglund@vnf.fi

Fastighet och kök

Fastighet och kök

Kenneth Sjölander

Vaktmästare - Gårdskarl

Tel. 040 558 2071
kenneth.sjolander@vnf.fi

Fastighet och kök

Eva Rönnberg

Städare

Tel. 040 700 2878
eva.ronnberg@vnf.fi

Fastighet och kök

Safaa Hammood

Städare

Tel. 040 700 2878
safaa.hammood@vnf.fi

Fastighet och kök

Nina Nordström

Husmor

Tel. 044 522 6022
nina.nordstrom@vnf.fi

Fastighet och kök

Bengt Stigell

Köksbiträde

Tel. 044 522 6022

Lärare

Lärare

Anna Härmälä

CREATE

Tel. 019 222 600
anna.harmala@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Noel Forsén

Psykologi

Tel. 019 222 600
noel.forsen@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Anna Jakobsson

Tionde klassen

Tel. 019 222 600
anna.jakobsson@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Tytti Kronqvist

Dans

Tel. 044 022 6032
tytti.kronqvist@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Sofia Törnqvist

Teater

Tel. 019 222 600
sofia.tornqvist@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Anna Lönngren

Juridiska programmet

Tel. 019 222 600
anna.lonngren@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Bodil Westerlund

Natur och medicin

Tel. 019 222 600
bodil.westerlund@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Emma Fogelholm

Open Minds Musik

Tel. 019 222 600
info@vnf.fi Lärarprofil >