Kontakt

Västra Nylands folkhögskola

Pumpviken 3
FI-10300 KARIS
info@vnf.fi

Växel: 019 222 600
Rektor: 040 558 2081
Studielinjer: 019 222 6025 (Peggy Åhman)
Korta kurser: 019 222 6021, (Camilla Lindberg)
kurser@vnf.fi

Google Map of pumpviken 3

Ta kontakt!

Fyll i dina kontaktuppgifter och din fråga så tar vi kontakt snarast möjligt.

Administration

Administration

Henrik Grönroos

Rektor

Tel. 040 558 2081
henrik.gronroos@vnf.fi

Administration

Anna Lönngren

Prorektor

Tel. 044 022 6044
anna.lonngren@vnf.fi

Administration

Bodil Selenius

Ekonomichef

Tel. 044 322 6028
bodil.selenius@vnf.fi

Administration

Peggy Åhman

Informatör / Studielinjer

Tel. 019 222 6025, 0440 22 6025
peggy.ahman@vnf.fi

Administration

Camilla Lindberg

Kursplanerare / Kortkurser

Tel. 019 222 6021, 0440 22 6021
kurser@vnf.fi

Administration

Mia Lindström

Kanslist

Tel. 0440 22 6024
mia.lindstrom@vnf.fi

Administration

Kenneth Berglund

IT

Tel. 044 022 6020
kenneth.berglund@vnf.fi

Fastighet och kök

Fastighet och kök

Tony Sjöholm

Gårdskarl

Tel. 040 558 2071
tony.sjoholm@vnf.fi

Fastighet och kök

Gun Dahlström

Städare

Tel. 040 700 2878
gun.dahlstrom@vnf.fi

Fastighet och kök

Eva Rönnberg

Städare

Tel. 040 700 2878
eva.ronnberg@vnf.fi

Fastighet och kök

Nina Nordström

Husmor

Tel. 044 522 6022
nina.nordstrom@vnf.fi

Fastighet och kök

Bengt Stigell

Köksbiträde

Tel. 044 522 6022

Lärare

Lärare

Anna Härmälä

Seriekonst, grafisk design och animation

Tel. 044 022 6044
anna.harmala@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Anna Jakobsson

Tionde klassen

Tel. 044 022 6048
anna.jakobsson@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Anna Lönngren

Juridiska programmet

Tel. 044 022 6044
anna.lonngren@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Auni Pelho

Konst

Tel. 044 322 6035
auni.pelho@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Bodil Westerlund

Natur och medicin

Tel. 044 022 6044
bodil.westerlund@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Markku Nyytäjä

Fotokonst

Tel. 044 022 6043
markku.nyytaja@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Nina Nordström

Open Minds Media

Tel. 044 022 6044
info@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Radu Szekely

Diversity Management and Inclusion

Tel. 044 022 6044
radu.szekely@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Tytti Kronqvist

Dans

Tel. 044 022 6032
tytti.kronqvist@vnf.fi Lärarprofil >

Lärare

Tom ”Wasker” Lindblom

Teater

Tel. 044 022 6047
tom.lindblom@vnf.fi Lärarprofil >